Data publikacji w serwisie: 23 marca 2021 r.

Warsztaty Dydaktyczne UAM – ostatnie wolne miejsca

15 marca rozpoczął się cykl kursów prowadzonych w ramach projektu Warsztaty Dydaktyczne UAM. Spotykamy się już po raz czwarty w gronie dydaktyków dzielących się wiedzą, umiejętnościami oraz doświadczeniami dydaktycznymi z innymi nauczycielami akademickimi oraz doktorantami.

Tegoroczna edycja warsztatów jest jednocześnie pierwszą, która odbywa się zdalnie i która – w odpowiedzi na sytuację pandemiczną i wynikającą z niej konieczność kształcenia na odległość – tematycznie jest związana przede wszystkim ze zdalnym nauczaniem.

Tematyka kursów obejmuje m.in. projektowanie emocjonalne informacji, sztukę przemówień publicznych, emisję głosu, pracę z mikrofonem czy też sposoby wykorzystania nowych technologii do sprawdzania wiedzy studentów. Nie zabrakło także warsztatów stricte dydaktycznych adresowanych do osób uczących studentów kierunków filologicznych.

Wobec olbrzymiego zainteresowania kursami możliwość zapisów na niektóre z nich została już zamknięta. Jednak z myślą o osobach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w warsztatach, ale ze względu na limit miejsc nie mogły wziąć w nich udziału w pierwszym terminie, zostały utworzone dodatkowe grupy.

Harmonogram zajęć zaplanowany jest do 14 czerwca. Zapraszamy do zapoznania się z aktualizowaną na bieżąco ofertą i do skorzystania z ostatnich wolnych miejsc na warsztatach, które dopiero zostaną uruchomione.