Data publikacji w serwisie: 16 listopada 2023 r.

Finał akcji „Liczymy ankiety!”

Poznaliśmy laureatów siódmej edycji konkursu „Liczymy ankiety!”, w którym studentki i studenci studiów stacjonarnych ze wszystkich wydziałów i filii Uniwersytetu rywalizowali ze sobą o najwyższą liczbę ankiet wypełnionych w ramach badania jakości kształcenia przeprowadzonego w roku 2022/2023.

W tym roku w gronie zwycięzców znalazło się pięć wydziałów oraz jedna filia UAM, które mogły się pochwalić najwyższym – w dwóch przypadkach przekraczającym 40% – wynikiem wypełnionych ankiet.

16 listopada 2023 r. podczas uroczystości wręczenia nagród prorektor ds. studenckich i kształcenia prof. Joanna Wójcik pogratulowała przedstawicielom zwycięskich jednostek i wręczyła symboliczne czeki na 3000 zł do wydania na dowolny cel, o którym zdecyduje społeczność wydziału/filii.

Od samych studentów zależy, co będą chcieli z tymi pieniędzmi zrobić. Może to być dofinansowanie jakiejś działalności czy budowanie strefy komfortu na wydziale. Najważniejsze – mówiła prorektor Joanna Wójcik  –  aby służyło wszystkim studentom i jak najwięcej osób mogło z niego skorzystać.

Wydziały i filie UAM rywalizowały ze sobą w podziale na cztery grupy wyodrębnione na podstawie wielkości jednostek organizacyjnych.

Laureaci w podziale na grupy i frekwencja:

• 1.
    • Nadnotecki Instytut UAM w Pile – 43,333% (I miejsce)
    • Wydział Teologiczny – 40,609% (II miejsce)
  • 2.
    • Wydział Socjologii – 30,637%
  • 3.
    • Wydział Matematyki i Informatyki – 27,83% (I miejsce)
    • Wydział Biologii – 26,24% (II miejsce)
  • 4.
    • Wydział Neofilologii – 12,789%