1. Przejdź do Treść
  2. Przejdź do Menu główne

Data publikacji w serwisie: 5 lipca 2024 r.

Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych z certyfikatem „Uczelnia Liderów”

Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu otrzymał Certyfikat „Uczelnia Liderów” oraz „Lider Kompetencji Naukowych”.

Wręczenie nagród odbyło się na gali finałowej Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”, zorganizowanej wspólnie przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Kreatywną PRC.

W konkursie „Uczelnia Liderów” Komisja Konkursowa, pod przewodnictwem prof. Dariusza Rotta, wyróżniła polskie uczelnie, a także ich jednostki organizacyjne kształcące LIDERÓW SPOŁECZNYCH – absolwentów wyposażonych w umiejętności i kompetencje liderskie, przywódcze, menedżerskie.

Certyfikat odebrały podmioty akademickie, które prowadzą studia w taki sposób, by uczyć studentów kreatywności, samodzielności intelektualnej, umiejętności podejmowania decyzji, odpowiedzialności, komunikatywności, pewności siebie oraz innych cech przydatnych w odgrywaniu ról przywódczych we współczesnym społeczeństwie i państwie.